HABERLER

HYUNDAI FUTBOL TURNUVASI

Dünya futbolunun en büyük destekçisi olan Hyundai, her yıl fabrika çalışanları ve tedarikçileri arasında düzenlediği HAOS Geleneksel Futbol Turnuvası final maçı ile noktalandı. Bu yıl 10’ncisi gerçekleşen turnuvanın finalini yaklaşık 1500 kadar fabrika personelini ilgiyle takip etti. Saatte 20 araç üretilen fabrikada, final maçı için iki saatlik ara verildi. Üretimi durduran turnuvada nefes kesen final maçı heyecanı yaşandı.

Hyundai Assan Hakında : Hyundai markasının Türk tüketicisi tarafından beğenilmesi ve ithal araç pazarının lideri konumuna gelmesi ile Türkiye'de üretime geçme kararı alınmış ve bu amaçla 1994 yılı sonunda Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., % 50-50 eşit hisseye sahip Hyundai Motor Company ve Kibar Holding ortaklığıyla kurulmuştur. 

25 Eylül 1995'de temeli atılan ve yıllık toplam 125.000 adet otomobil ve hafif ticari araç üretim kapasiteli İzmit Ali Kahya fabrikasının açılışı 20 Eylül 1997'de gerçekleştirilmiştir. Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin istihdam ettiği kişi sayısı 1900'dür. 

Hyundai Assan, ciddi ve müşteri odaklı hizmeti ve üstün kalitedeki ürünleri ile Türk tüketicisi tarafından en çok sevilen ve güvenilen firmalardan biri olmuştur. 
İzmit Fabrikası'nda halen Accent Era'ların yanısıra H100 Grace Panel Van, Starex Panelvan, Space, Multiway ve Minibüs model hafif ticari araçlar üretilmektedir. Atos Prime, Getz, Elantra, Matrix, Coupe, Sonata, Grandeur, Tucson ve Santa Fe binek otomobillerle birlikte Starex Kamyonet ve H100 Kamyonet hafif ticari araçlar, Güney Kore’den ithal edilmektedir.